Realty World Türkiye

Hakkımızda & Ekibimiz

1973 yılında ABD’de kurulan Realty World; marka bilinirliği için yaptığı 1.5 milyar USD’lık yatırım ve yılda %30 büyüme ile Amerika’nın en hızlı yükselen emlak devidir.

2005 yılında faaliyetlerini Türkiye’ye taşıyan Realty World, ilk yılında gösterdiği büyüme ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen emlak markası olmuştur. Realty World Türkiye, bu başarısını Realty World ülkeleri arasında en hızlı büyüyen ülke ödüllerini alarak sürdürmüş ve Türkiye genelinde 120’yi aşkın ofise ulaşmıştır.

Realty World Türkiye KKTC’den sonra Bulgaristan ve Yunanistan’ın master franchise haklarını da alarak Balkanlar’daki büyümesini hızla sürdürmektedir.

 

Sinan Şerifoğlu – Genel Müdür

Zonguldak doğumlu, aslen Fındıklı/Rize’li olan Sinan Şerifoğlu, 1984 yılında Deniz Harp Okulu’ndan mezun olmuştur. Profesyonel hayatına Deniz Kuvvetleri savaş gemilerinde Deniz Subayı olarak başlayan Şerifoğlu sonrasında sırasıyla; 1990 İngiltere Londra’da The Boots firmasında Satış Uzmanı, 1991-1995 BMW yetkili satıcısı Kosifler Oto Satış Yöneticisi, 1995-2001 VW distribütörü Doğuş Otomotiv’de Türkiye Satış Müdürü, 2004-2005 Citroen Distribütörü Baylas Otomotiv’de Türkiye Satış Müdürü, 2005- 2015 tarihleri arasında Uluslararası Gayrimenkul Franchise markası Century 21 Türkiye’de Franchise Geliştirme Müdürlüğü, Franchise Satış Müdürlüğü, Türkiye Genel Müdürü görevlerinde bulunmuştur. 2016 yılında Realty World Ailesine Türkiye ve Bulgaristan Franchise Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak katılan Sayın Şerifoğlu, 5 Kasım 2018 tarihi itibariyle Realty World Türkiye ve Bulgaristan Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Franchise Geliştirme

Timuçin Esin – Franchise Bölge Geliştirme Müdürü

1973 yılı İstanbul doğumlu Timuçin Esin, 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Profesyonel hayatına 1999 yılında MNG Bank’ta Bireysel Pazarlama Yöneticisi olarak başlamış ve sonrasında sırasıyla; 2000-2001 Demirbank’ta, 2001-2006 HSBC’de ve 2006-2007 Milleniumbank’ta Bireysel Bankacılık Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmış, 2007-2012 Fortisbank ve Teb Bankası’nda Bireysel Bankacılık Pazarlama Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2014 yılında Realty World Franchise Satış Yöneticisi olarak aramıza katılan Timuçin Esin, 2015 yılından itibaren Franchise Bölge Geliştirme Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

timucinesin@realtyworld.com.tr

Burak Öçel – Franchise Bölge Geliştirme Müdürü

Ankara doğumlu Burak Öçel, Bilkent Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. Profesyonel hayatına Türkiye İş Bankası’nda başlayan Öçel sırasıyla, Citibank ve Koç Grubu şirketlerinde Finans ve Pazarlama alanlarında çalışmıştır. Sonrasında gayrimenkul sektörüne geçiş yaparak Century 21 markasında Franchise Geliştirme ve Satış departmanlarında görev almıştır. 2016 yılında Realty World Ailesine katılarak Franchise Bölge Geliştirme Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

burakocel@realtyworld.com.tr

Zehra Bayraktar – Franchise Destek Uzmanı

1987 İstanbul doğumlu Zehra Bayraktar, Anadolu Üniversitesi Hukuk Bölümü Adalet Programı mezunudur. Eğitimi sonrasında 2009-2011 yılları arasında Akbank’ta Raporlama Şefliği ve 2012-2014 arasında Yapıt İnşaat’ta Üst Düzey Yönetici Asistanlığı yapmıştır. 2014-2021 arası fuar sektöründe kendi firmasıyla faaliyet göstermiştir.

zehrabayraktar@realtyworld.com.tr

Serkan Kökçü – Pazarlama ve Kurumsal İletişim Sorumlusu

1987 İstanbul doğumlu Serkan Kökçü, Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İletişim Tasarımı bölümünden mezun olmuştur. Eğitimi sonrası 2009-2011 arası UCLA Extension ALC’de (American Language Center) dil eğitimi görmüştür. Türkiye’ye döndükten sonra 2013-2015 yılları arasında TV reklam projelerinde Yönetmen Asistanı olarak çalışmıştır. 2015-2016 arasında British House Dil Okulları’na bağlı olarak etkinlik yöneticiliği yapmıştır. 2016-2018 yılları arasında Sentries Lisans’ta Lisans Uzmanı olarak çalışmıştır. 22.01.2019 itibarıyla Realty World Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak ailemize katılmıştır.

serkankokcu@realtyworld.com.tr

Franchise Satış

Şennur Vanlı  - Franchise Satış Müdürü

1980 yılı İstanbul doğumlu Şennur Vanlı,  Sakarya Üniversitesi Bilgisayar  Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. Profesyonel hayatına 2000-2002 yılları arasında Avrupa ve Amerika Holding bünyesinde Bilgi İşlem  Bölümünde Sistem Analisti olarak başlayan Vanlı sonrasında sırasıyla, 2002-2005 İdea Egitim ve Danışmanlık’ta Satıştan Sorumlu Bölüm Yöneticisi, 2006-2013 Avea İletişim’de Bireysel Satış Direktörlüğü bünyesinde Bayi Kalite ve Satış Yöneticisi olarak görev yapmıştır. 2013 yılında Realty World Ailesine katılarak Franchise Satış Müdürü görevini sürdürmektedir.

sennurvanli@realtyworld.com.tr

Mehmet Karşil – Franchise Satış Müdürü

1984 yılı İstanbul doğumlu Mehmet Karşil, 2007 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi bölümünden mezun olmuştur. Profesyonel hayatına 2008 yılında Avea İletişim Merkezi’nde (Arte Elektrik Elektronik) Magaza ve Satış Müdürü olarak başlayan Karşil, 2015 yılından itibaren Realty World Ailesine katılarak Franchise Satış Müdürü görevini sürdürmektedir.

mehmetkarsil@realtyworld.com.tr

 

Eğitim

Hilmi Işıkören

1988 yılında Marmara Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra franchising sistemini öğrenmek amacıyla Amerika’ya giden Hilmi Işıkören, döndüğünde gıda sektöründeki bir dünya markasının Türkiye merkezinde franchise direktörü olarak profesyonel iş yaşantısına başladı.

Türkiye’nin ilk teknoloji marketinin markalaşma ve yaygınlaşma çalışmalarının içinde yer alarak markayı 3 yıl içerisinde 100 franchise mağazayla ülkenin en yaygın zinciri haline getirdi. 1997-2010 yılında arasında üç uluslararası gayrimenkul markasında direktörlük, kurucu ortaklık ve genel müdürlük yapan Hilmi Işıkören, 2010 yılında kendi danışmanlık şirketini iletişim, pazarlama ve markalaşma konusunda uzman Belgin Benek ile birlikte kurdu. Sektör ayrımı yapmaksızın işinde başarılı olmak isteyen şirketleri, kurumları ve hatta bireyleri farklılaştırarak öne çıkarmak amacıyla danışmanlık, eğitim ve seminerler veren Işıkören, ayrıca başarı üzerine ülke çapında gerçekleştirdiği ve yaygınlaştırdığı farklı ve etkileyici motivasyon konuşmalarıyla tanınıyor. Blog ve köşe yazarlığı da yapan Hilmi Işıkören'in 2016'da yayınlanan ilk kitabı “10 Numara Motivasyon”, çalışandan patrona herkes için ilham kaynağı olurken, sadece iş dünyasıyla sınırlı kalmayarak, herkesin hayatına dokunan, kişisel gelişimi destekleyici bir yol haritasını da içeriyor. Kitabın gelirini korunmaya muhtaç çocuklara kucak açan Koruncuk Vakfı'na bağışlayan Hilmi Işıkören, sonraki kitaplarında da bunu sürdürmeyi hedefliyor.

info@realtyworld.com.tr

Belgin Benek

2001 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi, Eğitim İletişimi ve Planlaması bölümünü bitirerek iş dünyasına adımını atan Belgin Benek, ilk iş deneyimine İpbüken Danışmanlık (şimdiki Yalın Enstitü Derneği) bünyesinde Dünya Bankası ile ortak yürütülen “Nakliye ve Gümrük Yönetimi” projesiyle başladı. Sonrasında sosyal sorumluluk projeleri yürüten bir ajansta Müşteri Yönetmen Yardımcılığı yapan Benek, 2005 yılında Realty World Türkiye’de Kurumsal İletişim ve Franchise Müdürü olarak kariyerine devam etti. Burada Hilmi Işıkören ile tanışarak emlak/franchising ve bayi yönetimi konularında bilgi birikimini derinleştirmeye başlayan Belgin Benek, 2005-2009 yılları arasında birçok franchise ofis sahibi ve danışmanına eğitimler vererek, organizasyonlar düzenledi.

Japonya’da incelediği Toyota üretim sistemindeki yalın bakış açısını emlak programlarına uyarlayan Benek, 2010 yılında iş ve sektörel deneyimini Hilmi Işıkören ile birlikte kurdukları Işıkören Danışmanlık’a taşıdı. Benek, Setra Gruba ait Modakent Çekmeköy projesinde Hilmi Işıkören ile birlikte geliştirdikleri iş modeli ile 4 ay gibi kısa bir sürede satışların %80’ini tamamlayarak önemli bir başarı elde etti. Aynı zamanda Modakent’in kardeş kuruluşu olan ve yapımcılığını Setra Film’in üstlendiği G.D.O Karakedi filminin vizyon öncesi ve sonrası pazarlama iletişimi faaliyetlerinin yürütülmesinde de etkin rol oynayan Belgin Benek, 2012 yılında www.isikoren.com üzerinden gerçekleştirilen faaliyetleri Hilmi Işıkören ile birlikte yürüttü.

Işıkören Online ‘Canlı’ Seminer Platformu üzerinden seminerlerin hazırlanması ve geliştirilmesinde aktif görev alan Belgin Benek, Işıkören Danışmanlık şirketinin ana konusu olan sektör ayrımı yapmaksızın şirket, kurum ve hatta bireylerin ‘farklılaştırarak öne çıkarma’ iddiasıyla çalışmalarını sürdürüyor.

info@realtyworld.com.tr

Özgür Demirci

1977 yılında Çanakkale’de doğan Özgür Demirci, Çanakkale Anadolu Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Matematik Öğretmenliği bölümünü bitirdi. 16 yıl önce gayrimenkul danışmanı olarak girdiği sektörde farklı kurumsal markalarda uzun yıllar danışman olarak çalışan Demirci, sektörde edindiği tecrübe ve bu tecrübeyi aktarma isteği ile kendisine yeni bir yol çizdi. Yeni danışmanların sektöre bakışını değiştirme gayesiyle, kurumsal standartlarda gayrimenkul danışmanlığının gerekliliklerini eğitimlerinde anlatma ve katılımcıların hayatlarında ufak da olsa bir iz bırakabilmek için çalışan Demirci, gayrimenkul danışmanlığı kökenli olmasından dolayı verdiği eğitimlerde katılımcılar ile aynı dili konuşmasının getirdiği büyük artı ile yeni danışmanların sektöre daha çabuk adapte olması ve sektörden keyif alarak kariyerlerine yön vermesi noktasında genel ve ofislere özel etkin eğitimler veriyor. 2002 yılında Levent – Etiler bölgesinde Arthur & Miller firması ile sektöre gayrimenkul danışmanı olarak adım atan Özgür Demirci, 5 yıllık gayrimenkul danışmanlığının ardından 2007 yılında Incon Gayrimenkul kurucu ortağı olarak kendi markasında önce Beyoğlu, sonrasında ise 2017 yılı sonuna kadar Kadıköy bölgesinde danışmanlık yaptı. 2009 yılında Study Ireland Eğitim ve Danışmanlık firmasını kurarak, Century 21 Türkiye’nin ana eğitmeni olarak Türkiye çapında 2000’in üzerinde danışmana eğitim verdi. 2017 Nisan’dan bu yana Realty World Türkiye markası altında Temel Danışmanlık ve İleri Düzey Brokerlık eğitimlerini sürdüren Demirci, Realty World Türkiye’nin kurumsallık anlayışı ve profesyonel yönetiminin de etkisiyle 2018 Ocak itibarıyla Realty World Incon Gayrimenkul olarak devam etmenin daha doğru bir hamle olacağını düşünerek, radikal bir karar ile İstanbul’dan Çanakkale’ye dönerek 3. Realty World ofisi olarak Çanakkale’de kendi ofisini açtı.

info@realtyworld.com.tr

Özlem Küçük

Ankara Üniversitesi mezunu olan Özlem Küçük, profesyonel iş kariyerine 1997 yılında, ilaç sektörünün önde gelen firmalarından Organon Company ile başladı. Hollanda asıllı kadın sağlığı ürünleri üreten bir firmada tıbbi satış temsilcisi olarak satış sektöründe kariyerine ilk adımı atan Küçük, takip eden 13 yıl boyunca Eli Lilly Company gibi sektöre yön veren uluslararası ilaç firmalarında satış ve yönetim kademesinde başarılı bir kariyer elde etti. 2010 yılından itibaren sektör değişikliği yaparak gayrimenkul sektöründe çalışmaya karar veren Küçük, Türkiye’nin önde gelen kurumsal markalarında bulunarak, yatırım uzmanı olarak başarılı bir satış kariyeri elde etti. Gayrimenkul sektörüne yönelik satış-pazarlama alanında çok sayıda kurumsal ve özel eğitimlere katılan Küçük, Kadir Has Üniversitesi Proje Satış Uzmanlığı dahil olmak üzere, emlak danışmanlığı temel sertifika eğitimleri ve özel şirketlerin kurumsal şirket içi eğitimleriyle sektörün temel ve özgün bir bakış açısı kazanmasını sağladı. 2014 yılında gayrimenkul sektörüne yönelik satış ekiplerinin başarı performanslarını artırmak üzere bir eğitim platformu kurmaya karar veren Özlem Küçük, More Akademi adlı eğitim şirketini kurarak, yaklaşık iki yıl boyunca Türkiye genelinde gayrimenkul danışmanlarına yönelik hukuk, değerleme ve satış alanlarında mesleki uzmanlık eğitimleri düzenledi. Türkiye genelinde satış ve pazarlama sektörlerine yönelik Profesyonel Satış Teknikleri, Pazarlama Yönetimi, İletişim Becerileri ve Bireysel Marka Yaratma Süreçlerini içeren mesleki eğitimler veriyor. Farklı sektörlere yönelik olarak hazırladığı eğitimlerini videolar ile zenginleştirerek, NLP uzmanları ile birlikte seçmiş olduğu görseller sayesinde kalıcı ve etkili bir şekilde aktaran Küçük, evli ve bir erkek çocuk annesi.

info@realtyworld.com.tr

Kudret Çöçü

1977 Kırıkkale doğumlu olan Kudret Çöçü, 1998 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Ankara Barosu’nda stajını tamamlayan Çöçü, 1999 yılından itibaren Ankara Barosu'na kayıtlı olarak serbest avukatlık yapıyor. Halen ÇÖÇÜ Hukuk Bürosu’nda yönetici olarak serbest avukatlık görevini sirdüren Kudret Çöçü, Ankara Barosu Staj Eğitim Merkezi'nde bir dönem de eğitmenlik görevinde bulundu. Bunun yanında; Ankara Tüm Emlakçılar Odası Hukuk Müşavirliği ve Hukuk Eğitmenliği, Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Hukuk Danışmanlığı görevi sürmekte olan Çöçü, Kırıkkale Üniversitesi ve M.E.B. ile ATEM arasında ortak düzenlenen seminerlerde Gayrimenkul Hukuku eğitmeni olarak görev alıyor. Ayrıca, Ankara’da bulunan kurumsal emlak firmalarının önemli bir kısmına Hukuk Müşavirliği yapan Çöçü, Ankara sınırları içinde ve dışında özellikle inşaat sektöründe yer alan firmaların hukuk müşavirliğini yürütüyor. Bunun yanında, Ankara Kentsel Dönüşüm İmar ve Kamulaştırma Derneği Genel Sekterliği, Ankara Yenimahalle Müteahhitler Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Birleşik Müteahhitler Federasyonu, Tüketiciler Birliği gibi sivil toplum kuruluşlarında da görev alan Çöçü'nün, USTA Dergisi ve Spor Meclisi dergilerinin hukuk köşelerinde dönem dönem yazıları yayınlanıyor.

info@realtyworld.com.tr

Mali İşler

Aşkın Şahin – Mali İşler Yöneticisi

1985 yılı Ankara doğumlu Aşkın Şahin, Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (örgün öğretim) bölümünden mezun olmuştur. Profesyonel hayatına Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de Muhasebe Uzman Yardımcısı olarak başlamış, 2018 yılı itibari ile SMMM Belgesini almış ve Realty World Türkiye Ailesine katılarak Mali İşler Yöneticisi görevini sürdürmektedir.

askinsahin@realtyworld.com.tr

Melek Zambak – Muhasebe Sorumlusu

1990 İstanbul doğumlu Melek Zambak, 2009 yılında Tahsilat Asistanı olarak başladığı kariyerine, Realty World Türkiye’de Finans ve Muhasebe Sorumlusu olarak devam etmektedir.

melekzambak@realtyworld.com.tr

Teknoloji ve Bilgi İşlem

Özgür Özbek – Bilgi İşlem Uzmanı

teknik@realtyworld.com.tr

İnsan Kaynakları

Özlem Dardağan – İnsan Kaynakları Yöneticisi